دسته‌بندی نشده

ایفون تصویری

سیستم های ارتباطی که به انها ایفون تصویری گفته می شود .تکمیل کننده ابفون های صوتی نسل گذشته هستند . فرئ مراجعه کننده به داخل ساختمان یا حتی شرکت و کارخانه ای برای برقراری و شروع ورود خود ناچار است که از این وسیله استفاده کند .این وسیله جدید میتواند علاوه بر اینکه صدا رامنتقل کند .تصویر را نیز با کیفیتی خوب به مانیتور داخل ساختمان منتقل کند .این وسیله جدید میتواند علاوه بر اینکه صدا رامنتقل کند تصویر را نیز با کیفیتی خوب به مانیتور داخل ساختمان منتقل کند . این ایفون های تصویری معمولا دارای امکانات جانبی مثل ضبط کردن صدا و تصویر نیز هستند که در صورت لزوم کاربر میتواند از آن استفاده کند.

قسمت های اصلی پنل شامل :

1_ صفحه فلزی PANEL از جنس آلومینیوم آلیاژ می باشد و دور از آن لاستیکی برای جلوگیری از نفوذ آب قرار داده است

2_ شیشه محافظ لنز ” برای اینکه تاثیر خورشید بر روی لنز کمتر باشد .این شیشه را تعبیه کرده اند .
3_ دوربین ایفون _ این دوربین وظیفه دریافت تصویر در دو نوع رنگی و سیاه و سفید را بر عهده دارد

4- بلندگو برای پخش صدا

5_ شستی برای زنگ زدن به تعداد طبقات

6_ میکروفون برای منتقل صدا به گوشی

7 _ پیچ های تنطیم دوربین

8_ ترمینال های اتصال سیم مانیتور در پشت پانل

9_ سیم اتصال تغذیه 12 ولت

10_ سیم اتصال در باز کن

در سیستم ایفون تصویری منبغ تغذیه که مورد استفاده قرار میگیرد مانند ایفون های معمولی می باشد که دارای خروجی 12 ولت AC , DC است. خروجی AC جهت تغذیه در بازکن . در نظر گرفته شده است . این خروجی مستقیما به سیم های آبی و قرمز پشت پانل متصل میگردد.

قفل دربازکن در این ایفون ها بر دو نوع که اولین نوع آن با زنجیره بوده که از انرژی ذخیره شده فنر برای آزاد کردن زبانه در استفاده میکند و دومین نوع آن نیازی به وجود زنجیر ندارد و توسط زباله به داخل کشیده شده ئ ذر باز میشود . خوب است بدانید نوع دوم در بازکن معمولا از 12 DC ولت 1 امپری تغذیه میکنند .

قفل بازکن

از این وسیله میتوان به عنوان یک وسیله مکانیکی نام برد و شامل قطعات مختلف از جمله ان بو پین _ اهرم _ فنر ارتجاعی و اجرا انتقال دهنده انرژی ذخیره شده است در فنر به زنجیره های قفل است در ضمن در قفل های منزل که جدیدا در بازاز ارایه میشود این سیستم در باز کن تعبیه شده و نیازی به نصب قفل در بازکن ندارد و با لتصال سیم برق 16 یا 14 ( ای سی ) سیستم عمل میکند . توضیح اینکه تمام مدل های ایفون صوتی و تصویری منبع تغذیه و قفل در بازکن یکسان بوده و هیچگونه تفاوت ظاهری و عملکرد را هم ندارد پس شما میتوانید از منبع تغذیه و قفل دربازکن ایفون صوتی برای تصویر استفاده کرده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *