دسته‌بندی نشده

دوربین مدار بسته

قبل از خرید دوربین مدار بسته باید نقشه ساختمان و شرایط جغرافیایی ساختمان بررسی کنید و تا بتواند نوع و تعداد دوربین های مدار بسته مورد نیاز را محاسبه کنید.

علاوه بر دوربین ها .تجهیزاتی مثل کابل BNC.پایه دوربین . دستگاه گیرنده DVR . دستگاه گیرنده NVR و کابل LP ( برای دوربین های تحت شبکه ) مانیتور برای نشان دادن تصاویر ارسالی از دوربین .هارد برای ضبط تصاویر . نورافکن مادون قرمز ( برای دوربین های دید در شب ) و… باید خریداری شوند.لوازمی مثل دریل .پیچ و پیچ گوشتی نیز در نصب دوربین مدار بسته مورد استفاده قرار میگیرد

مرحله دوم : انتخاب مکان مناسب برای نصب دوربین

در مرحله دوم به اموزش یافتن مکان مناسب برای نصب دوربین مدار بسته می پردازیم به طور کلی مکان های مناسب برای نصب دوربین مدار بسته به شرح زیرند :
1) رو به روی درب جلویی و پشتی ساختمان

2) پنجره های رو به خیابان و کوچه

3) اتاق های نشیمن و اشپزخانه

4) راه پله ها

5) اتاق نگهداری لوازم گران قیمت .اسنادو مدارک مهم

6) روبروی در تراس

موقعیت مناسب نصب دوربین مدار بسته بسیار حایز اهمیت می باشد. برای نصب دوربین مدار بسته مناسب می باشد .

دوربین مدار بسته باید در بالاترین نطقه ساختمان باشد در این صورت دوربین ها از دسترس خرابکاران و سارقان دور می مانند و همچنین منطقه بزرگ تری را پوشش می دهند .

دوربین مدار بسته ای که بیرون ساختمان نصب می شود بهتر است زیر سایه بان قرار میگیرد تا از اسیب نور آفتاب و بارش برف و باران در امان بماند .

موقیعیت نصب دوربین مدار بسته باید طوری باشد که لنز آن در مقابل پرتو مستقیم نور خورشید و لامپ قرار نگیرد.

اطراف محلی که دوربین مدار بسته نصب میشود باید خلوت باشد تا مانع دید گسترده دوربین نشود.

بهتر است دوربین مدار بسته در گوشه های ساختمان نصب شود.در این صورت کابل های متصل به آن از دید افراد مخفی میشود.

محل نصب دوربین مدار بسته باید نزدیک به پریز برق و یا دیگر انواع منبغ تغذیه باشد .

اگر دوربین مدار بسته ئر محلی نصب شود که در معرض دید افراد باشد جلو فعالیت سارقان گرفته میشود.

مرحله سوم : انجام سیم کشی ونصب صحیح تجهیزات و اتصال آن ها به هم

برای توضیح بهتر روند نصب دوربین مدار بسته سامانه های امنیتی را به سه دسته کلی آنالوگ .شبکه یا IP و بدون سیم یا وایرالس تقسم بندی میکنیم . در ادامه طریقه نصب این سه نوع از دوربین های مدار بسته را شرح خواهیم داد.

دوربین مدار بسته آنالوگ :

پس از نصب دوربین مدار بسته در محل مناسب .سیم برق آن را به منبع تغذیه وصل کنید . از یک کابل BNC برای اتصال دوربین و دستگاه گیرنده DVR استفاده کنید. این کابل از یک طرف به قسمت OUTPUT دوربین مدار بسته و از سمت دیگر به قسمت INPUT دستگاه DVR متصل میشود . سپس با یک کابل BNC .قسمت INPUT مانیتور وصل می کنید . در این مرحله با روشن کردن سامانه دوربین مدار بسته تصاویر در مانیتور نشان داده میشود .

در انتها با استفاده از پوشش های مناسب روی سیم کشی و کابل ها را بپوشاند.

دوربین مدار بسته بی سیم یا وایرلس برای نصب دوربین مدار بسته وایرلس نیازی به کابل کسی نیست . در این شرایط امکان تغییر مکان دوربین به اسانی وجود دارد . برای نصب این دوربین .پس از قرار دادن دوربین در محل مناسب . آن را به منبع تغذیه وصل کنید. یک دستگاه بی سیم که به دستگاه DVR متصل میشود.تصاویر ارسالی از دوربین را دریافت کرده و وارد دستگاه DVR میکند. این تصاویر از طریق سیم دستگاه DVR به مانیتور منتقل شده و نمایش داده میشود. مزیت این دوربین ها سهولت امکان جابجایی دوربین مدار بسته و عدم نیاز به پوشاندن کابل می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *