دسته‌بندی نشده

درب سکشنال

1

امروزه استفاده از درب های اتوماتیک برای پارکینگ ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری بسیار ضروری ست. یک درب ایده آل باید ظاهری متناسب با نمای ساختمان داشته باشد و علاوه بر کیفیت بالا، سهولت در استفاده را برای ساکنین فراهم نماید. درب سکشنال مناسب ترین انتخاب برای پارکینگ ساختمان های هوشمند و مدرن است. این نوع درب، نوعی درب اتوماتیک زیر سقفی ست که به دلیل مکانیزم ویژه ای که دارد متناسب با فضاهایی مانند پارکینگ می باشد که از نظر فضا و ارتفاع سقف محدود هستند.
عملکرد درب سکشنال
عملکرد درب های زیر سقفی به نحوی ست که درب توسط فنرهای بالانس و ریل های مخصوص در زیر سقف جمع می شود و به سرعت و بدون ایجاد هیچ گونه صدایی باز و بسته می شود. درب سکشنال از پنل هایی با ضخامت ۴۵ میلیمتر و ارتفاع ۴۸ سانتی متر ساخته می شوند. عرض این نوع درب ها با توجه به عرض فضای مورد نظر اندازه گیری و ساخته می شود.
از ویژگی های درب زیر سقفی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

نوعی سیستم خلاص کن دستی در درب های زیر سقفی تعبیه شده است که در مواقع قطع برق یا شرایط اضطراری می توان به صورت دستی درب را باز نمود.
درب پارکینگ های معمولی به محض باز و بسته شدن سر و صدای زیادی تولید میکنند و خصوصا در روزهای پر تردد آرامش ساکنین را بر هم می زند. استفاده از درب های سکشنال به دلیل حرکت عمودی و بهره گیری از بلبرینگ های با کیفیت حرکتی آرام دارد و هیچ گونه صدایی ایجاد نمی کند.
پنل های به کار رفته در درب زیر سقفی با فوم پلی اورتان پر شده اند که این ماده نوعی عایق محسوب میشود و از هدر رفت انرژی جلوگیری می نماید. درب زیر سقفی نوعی عایق صوتی و عایق حرارتی محسوب میشود.
درب سکشنال به دلیل حرکت عمودی فضای بسیار کمی از پارکینگ را اشغال میکند و صرفا جهت باز و بسته شدن از فضای سقف استفاده می کند. این نوع درب این امکان را برای ساکنین فراهم میکند که ماشین خود را نزدیک به درب پارک کنند.
درب های زیر سقفی از تنوع طرح و رنگ بسیاری برخوردار هستند و با انواع نمای ساختمان هماهنگی دارند.
پنل های فولادی به کار رفته در ساختار درب های سکشنال با رنگ های الکترو استاتیک پوشش داده شده اند که این امر باعث مقاوم سازی این درب ها در برابر شرایط مختلف آب و هوایی می شود.
استفاده از ریل های نگهدارنده و چرخ های ضد سایش در مکانیزم درب سکشنال، باعث کاهش استهلاک این درب ها نسبت به سایر درب ها می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *