دسته‌بندی نشده

نقش و ضرورت سنسورهای چشمی در درب اتوماتیک

سنسور

سنسورها یا حسگرها، اجزای اصلی درب های اتوماتیک هستند. حسگرها برای این نوع درب های هوشمند دارای مدل های مختلفی هستند که هر کدام، یک کاربری ویژه را در سیستم اتوماتیک ایجاد می کنند. انواع سنسورهای درب اتوماتیک عبارتند از:

*سنسور مایکروویو بازتابی: برای درب های اتوماتیک که عملکرد سریع و ایمن را طلب می کنند، نصب سنسورهای مایکروویو بازتابی توصیه می شود. این نوع حسگرها قدرت تشخیص بسیار بالایی دارند و به خصوص برای درب اتوماتیک شیشه ای به کار می روند.

*سنسورهای مادون قرمز (سنسورهای تشخیصی مادون قرمز): استفاده از سنسورهای مادون قرمز در نصب درب اتوماتیک، امکان تشخیص حرکت ها را در محدوده خاصی فرآهم می کند. مزیت اصلی این نوع سنسور، هماهنگی با تمام انواع درب های اتوماتیک است. سرعت عمل این حسگر بسیار بالا بوده و با نصب آن بر روی سیستم اتوماتیک، مصرف انرژی کاهش می یابد. حساسیت بالای این سنسور نسبت به حرکت در محدوده تشخیص آن، امنیت افراد را بالا می برد، به همین جهت این حسگر را جزو جدیدترین مدل های سنسور درب اتوماتیک قلمداد می کنند.

*سنسورهای ترکیبی: سنسورهای ترکیبی، همان طور که از نام آن ها مشخص است، ترکیبی از دو فناوری مادون قرمز و مایکروویو است. ایمنی بالای این سنسورها در هنگام برخورد درب اتوماتیک با اشیا، مهم ترین مزیت آن ها به شمار می رود. اگر جسمی به طور تصادفی در میان دو لنگه درب اتوماتیک قرار بگیرد، موقعیت جسم توسط این حسگرها شناسایی شده و از برخورد درب با مانع جلوگیری می شود.

*حسگرهای ترکیبی درب اتوماتیک با فناوری لیزری: میدان دید وسیع این سنسورها از مزیت برجسته آن ها است. این حسگر قابلیت تشخیص اشیاء را در محدوده خاصی دارد و از برخورد درب به اجسام جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *